Pokud pátráte po způsobu, jak dokonale ošetřit vodu ve vašem bazénu a vyhnout se pravidelnému používání bazénové chemie, vyzkoušejte sůl do bazénu. Jedná se o stále častěji využívaný způsob ošetření bazénové vody, který zamezí nežádoucímu růstu sinic a řas, a navíc vám poskytne slaný roztok, který ještě ke všemu příznivě působí na zdraví a pokožku plavců.
Bez salinizační jednotky to nepůjde
K tomu, abyste mohli vodu v nádrži ošetřovat pomocí soli, nezbytně potřebujete salinizační jednotku, lidově nazývanou jako „solničku“. Tou byste měli rozšířit svou bazénovou technologii, aby vše fungovalo tak, jak má. V salinizační jednotce bude docházet k elektrolýze solného roztoku tak, že se ze soli, tedy chloridu sodného, bude do vody uvolňovat aktivní chlór. A právě ten spolehlivě zabrání růstu nežádoucích mikroorganismů, které ve vodě nechcete. Jak je tedy vidět, jedná se o chytrý způsob ošetření bazénové vody aktivním chlórem, aniž byste spotřebovávali přípravky bazénové chlorové chemie.
Jaká je správná koncentrace soli?
Ke správnému ošetření bazénové vody solí je potřeba koncentrace o hodnotě pět gramů soli na jeden litr vody. To znamená, že při každém napuštění bazénu vodou na začátku koupací sezóny, byste měli do vody nasypat pět kilogramů soli na každý kubík čerstvé vody. Tuto koncentraci je pak nutné nadále udržovat a sůl doplňovat při každém napuštění čisté vody do bazénu.
Jakou sůl zvolit?
Nejvíce je k tomuto účelu vhodná speciální bazénová sůl v té nejlepší evropské kvalitě, která svou čistotou dosahuje kvality potravinářské soli. Nicméně klasickou potravinářskou sůl není možné využít, neboť ta bývá obohacena jódem, který způsobuje nepříjemné hnědé zabarvení bazénové vody. Pokud tedy chcete mít vodu v bazénu dokonale čistou, příznivou pro zdraví plavců, a ještě ke všemu křišťálově jiskřivou, tak neváhejte a sáhněte po bazénové soli té nejvyšší kvality.