Možná tomu nevěříte, možná vás to dokonce pobaví, ale princip je to prověřený. Cokoli předáváme, to se nám jiným způsobem vrátí. Češi na prazáklad této myšlenky mají několik krásných přísloví: „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“, „Na každou svini se vaří voda“, „Čím kdo zachází, tím také schází“. Jestli vznikla taková přísloví, tak to znamená že si lidi už v minulosti všimli této zákonitosti. Prostě lidem došlo že to není náhoda, že lidé, kteří jsou laskaví jsou šťastnější než lidé zlí a závistiví.
Ne, určitě to není tak jednoduché. Nefunguje to tak, že pustíte paní na přechodu, nebo že jí pomůžete s nákupem, a druhý den vyhrajete ve sportce. V jádru je to o tom, že pokud nekonáme zlo, nekumulujeme v sobě negativní energii. A naopak. Jsme-li laskaví, slušní, zdvořilí získáváme pozitivní energii. Tím posilujeme celý svůj organismus. Lépe se vyrovnáváme s různými ataky nemocí, odrazujeme díky svému pozitivnímu naladění další negativní záležitosti. Zřejmě to nemá moc co do činění s bohatstvím, jak jej chápeme v dnešní době. Určitě se pozitivní přístup k životu nepromítá do množství peněz, kterými disponujeme. Leda tak, že je dokážeme snadněji vydělat. Určitě to neovlivní šance na výhry v loteriích.
Je rovněž zajímavé, že výše uvedený princip je základem filosofie všech náboženství a také základním přístupem k životu i u primitivních kmenů, a to po celém světě. Ať šamani, kmenoví kouzelníci nebo léčitelé těchto společenství, vždy vyzývali k respektování základních přírodních principů, usmiřovali lidi mezi sebou, usmiřovali je s duchy nebo bohy.
Tento článek je obsahově příliš krátký na to, aby se vněm dalo vysvětlit alespoň základní fungování dobra konaného a přijímaného. Proto jen závěrečné shrnutí v několika větách. Každý člověk v sobě nese životem svou karmu, ve které se shromažďuje vše, co v životě koná. A ta karma do jeho života pak zpětně promítá důsledky toho jeho konání. Proto je dobré si karmu nezatěžovat špatnými skuty. Myslete na to.