Venkovní zastínění chrání interiér nejen před sluncem, ale je účinnou ochranou i před zloději, stejně tak je součástí a ozdobou exteriéru.
Druhy
1. Venkovní žaluzie
Co se týká tepla a světla, nejvíce používané jsou venkovní žaluzie, které se stávají součástí stavby, v místnostech díky regulaci lamet udržují příjemné klima a pořídit se dají v mnoha různých barvách. Manipulovat se s nimi dá ručně pomocí šňůr či klik, spínačem nebo ovladačem na dálku.
2. Venkovní rolety
Pokud máte rádi tmu, ticho a chcete zároveň mít v bezpečí i svůj majetek, sáhnete po venkovních roletách. Určeny jsou především pro nově postavené budovy, z materiálů může být na lamely použit plast nebo hliník, doplnit se dají sítí proti hmyzu. Venkovní rolety jsou několika typů – předokenní, nadokenní a do předkladu.
3. Screenové rolety
Jejich vzhled je velice moderní a ochrana jak před slunečními paprsky, tak i samotné zachování přirozeného světla, je maximální. Vyráběny jsou ze skelného vlákna, polyesteru či PVC, jsou tak schopny odolat jakémukoliv počasí.
4. Markýzy
V případě, že máte terasu nebo balkon, vhodným zastíněním bude markýza, stejně tak jako před sluncem, dokáže ochránit i před deštěm. Z materiálu se k výrobě používá speciální látka na markýzy, která je odolná vůči znečištění a má dlouho životnost. Konstrukce je tvořena z nosných ocelových profilů, látka je navíjena na válce, při dešti odvádí vodu okapnička.
5. Pergoly
Na zahradu se hodí pergola, která může být i předělem mezi domem a samotnou zahradou, stejně tak může posloužit jako plot. Možnosti zastřešení jsou různé, krytina může být z makrolonu, rákosu či ondexu. I tvary mohou být různé, od rohových přes obdélníkové, není problém je přizpůsobit jakémukoliv rozměru, i samotná stavba není nijak náročná. Zabudování se provádí pomocí zapichovacích trnů, kotvící prvky lze také zabetonovat.