Česká republika byla až do konce roku 1992 součástí jednotného celku, oddělení Slovenska také řada „prostých lidí“ odsoudila a nepovažovala za rozumný krok. Dodnes se Češi a Slováci přátelí, dalo by se říci, nad rámec běžných vztahů, jaké panují mezi lidmi v otevřeném schengenském prostoru. Je to dáno především absencí jazykové bariéry a cestováním https://www.mylifestyle.cz/cestovani/ na relativně krátké vzdálenosti. Slovensko navíc může nabídnout tolik přírodních krás a historických skvostů, že by byla opravdu škoda si je neprohlédnout na vlastní oči.
Dovolená v České republice nebo na Slovensku
Bezpečí a zázemí – současný svět není příliš bezpečné místo pro spokojený život, v některých lokalitách probíhají tuhé boje, jinde se čile obchoduje s drogami a s „bílým masem“, v tropických oblastech musíte počítat s očkováním proti nebezpečným infekčním chorobám, stejně tak musíte dávat pozor na jedovaté hady a hmyz, na velké dravce, jako jsou aligátoři a krokodýli, tygři, lvi, žraloci atd. Česká republika a Slovensko patří naštěstí k zemím, kde je relativní bezpečí a klid, máme tu poměrně slušné zázemí v podobě dobře vybavených penzionů, hotelů, kempů, horských chalup, a pokud si odmyslíme koronavirus, a budeme doufat, že se situace v tomto ohledu brzy zlepší, je cestování v tuzemsku nejbezpečnější ze všech typů dovolenkových pobytů.
Historické památky nám závidí celý svět – v tom dobrém slova smyslu, jen si uvědomte, kolik návštěvníků proudí každý rok do centra Prahy, aby v pravé poledne sledovali jedinečnou exhibici figurek Orloje na Staroměstském náměstí. Pobyt v Praze se vyplatí prodloužit alespoň na týden, a jestliže si nechcete nechat ujít ani ty nejkrásnější památky v Česku, měli byste zavítat do Českého Krumlova, na zámek Lednice, zámek Hluboká nad Vltavou, hrad Karlštejn a Křivoklát, zámek Orlík nad Vltavou, hrad Český Šternberk, hrad Kokořín, zámek Červená Lhota, zámek Kozel, a to jsme zdaleka nevyjmenovali všechny.