Přemýšlíte o půjčce, v takovém případě si můžete vybrat primárně ze svou klíčových segmentů. Dilema tkví v tom, zda zvolit bankovní či nebankovní společnost. Ani jedna není špatnou volbou, každá má své klady i zápory a je jen na vás, kterým dáte nakonec přednost. V případě bankovních půjček nabízí úvěr logicky banka, u nebankovních společností se jedná o soukromé subjekty, které mají svůj vlastí kapitál a rozhodli se ho půjčovat.
Chci jistotu? Je tou nejlepší možností banka?
V minulosti byly banky opravdu garantem jistoty a férového jednání. To se samozřejmě nezměnilo, ale zatímco dříve byly nebankovní subjekty svým vlastním pánem a v podstatě si mohly diktovat podmínky, jak bude jejich podnikání vypadat, po novele zákona už to tak jednoduché není. Ochrana spotřebitelů je stále větší a nebankovní společnosti jsou nyní daleko více pod kontrolou díky licenci, kterou musí získat v případě, kdy chtějí provozovat tento druh živnosti. Získat licenci přitom není vůbec jednoduché, mezi podmínky pro získání mimo jiné patří i kapitál ve výši minimálně 20 000 000 Kč, trestní i finanční bezúhonnost a sídlo v České republice.
Kde půjčku získám snáz?
Tento faktor je pro lidi stále velmi důležitý. Hlavně z toho důvodu, že krom klientů s dobrou platební morálkou a bonitou se najdou mezi zájemci o půjčku i tací, kteří doplácí na svou špatnou finanční minulost nebo menší příjem. Hypotéka bez příjmu, kterou nabízí nebankovní společnosti je tak pro takové žadatele doslova splněný sen. Zatímco banka s největší pravděpodobností takové žádosti od klientů zamítne, nebankovní subjekty jsou v tomto ohledu o poznání benevolentnější.
Která varianta je výhodnější?
U půjčky nás ve výsledku zajímá, o kolik skutečně půjčenou sumu přeplatíme. Výhodné mohou být jak bankovní tak nebankovní společnosti, vždy záleží na klientovi, který o půjčku žádá.